על עצמי

יפה בן זאב- סטילס (4)מאיפה הכל התחיל…

כשאני חושבת מה לספר על עצמי ואיך הגעתי לעסוק בטיפול בילדים ונוער והפרעת קשב וריכוז, מיד אני נזכרת שכילדה נמשכתי מאד לאומנויות השונות: אהבתי להציג הצגות, לרקוד, לשיר, לצייר, לחלום ובכלל כל מה שקשור בביטוי עצמי ובהפעלת הדמיון.

כבוגרת עיסוקי המקצועי היה מחול. המחול חיבר אותי בצורה משמעותית לעצמי, לפנימיות שלי. שם נוצרה לראשונה חווית הקשר וההשפעה של הנפש על הגוף, הגוף על הנפש. לימדתי מחול יצירתי ובחרתי, כנראה שלא במקרה, ללמד את אוכלוסיית “האנשים הקטנים” – ילדים ובני נוער. בשיעורים אלו עשיתי שימוש נרחב בדימויים, מטאפורות, בדמיון. עם הזמן שמתי לב להשפעת התנועה והשימוש בדמיון על הילדים ובני הנוער, וראיתי את השינוי שהם עוברים מבחינה מחשבתית, רגשית והתנהגותית. למען האמת חשבתי שאני “ממציאה” שיטת טיפול חדשה – “תרפיה בתנועה”. לימים נודע לי שהשיטה כבר קיימת, אולם לא הייתה ידועה עדיין בארץ.


המשכתי והתפתחתי…

נפש האדם סקרנה אותי מאז ומתמיד ולאורך חיי עברתי תהליכים פנימיים ונעזרתי במטפלים מקצועיים. תהליכים אלו היו מאד משמעותיים עבורי. הם תרמו רבות להתפתחותי ולאיכות חיי ובעיקר לחיבור חזק ואמיתי לעצמי. במשך הזמן נגעתי גם בפיסול מוסיקה ותיאטרון, למדתי בודהיזם ותרגלתי מדיטציית וויפאסנה. כל אותן החוויות, ההתנסויות והידע שצברתי הובילו אותי באופן טבעי לעסוק בטיפול בילדים ונוער לעזור להם לעשות שינוי שיקדם אותם למקום שרצוי להם ולשפר את איכות חייהם.

לימודים הכשרה והסמכה…

למדתי במכללה בחסות אוניברסיטת חיפה והוכשרתי כמטפלת בכירה בדמיון מודרך וNLP Master Practitioner .במשך שנתיים שימשתי כאסיסטנטית במכללה. השתלמתי בטיפול בתנועה בלסלי קולג’ ובתחנה לטיפול בילדים ונוער שליד סמינר הקיבוצים.

הבחירה בהפרעת קשב וריכוז…

[important]התחלתי את עבודתי הטיפולית עם אנשים וילדים בעלי רגישות גבוהה – H.S.P  אתם מוזמנים לקרוא על הנושא באתר. כל הזמן ניקרה בי המחשבה ושאלתי את עצמי למה בעצם אינני מתמקדת באוכלוסיית הגיל שאני מאד אוהבת ויש לי אליה חיבור מיידי – הילדים והנוער. ברגע שנקרתה בפני ההזדמנות, השתלמתי בקורס ייחודי שבו למדתי דרך מובנית להסב את הכלים הטיפוליים הנפלאים – דמיון מודרך ו- NLP ולהתאימם לטיפול בילדים ובני נוער (במרכז דוב רויטמן) התמחיתי בטיפול בילדים ונוער בעלי הפרעת קשב וריכוז.[/important]

מה לי ול- ADHD …

לא במקרה בחרתי להתמחות דווקא בהפרעת קשב וריכוז. אתחיל בציטוט ממשפט שאמרה לי פעם כירולוגית ידועה: “אינני יודעת איך הצלחת ללמוד בשנותיך בביה”ס, יש לך מזל שיש לך זיכרון טוב. אם היית תלמידה היום, היו נותנים לך רטלין!”. בשנים האחרונות נושא הפרעת הקשב וריכוז הפך להיות מדובר וכיום הוא ממש “מגיפה”,  כשבחנתי את התנהלותי שמתי לב שיש לי מאפיינים רבים של ההפרעה ואני בהחלט עונה על ההגדרה של ADHD . לשמחתי יכולתי להשתמש בכלים הטיפוליים שלמדתי וחשתי את השיפור וההקלה בעצמי. התחזקה בי האמונה שיש לי אפשרות להיות בשליטה ולשנות מצבים, שהכלים שרכשתי כדי לטפל בילדים ובני נוער בעלי הפרעת קשב וריכוז, עוזרים גם לי להתמודד עם אתגרים וקשיים בחיי היומיום.

המסר האופטימי שלי להורים, לילדים ובני הנוער: יש כלים ודרך להתמודד עם הקושי.

חץ

לתיאום פגישה מלא/י את פרטיך >>

Share This