תרגילי מוח

האפקטיביות של שימוש בתרגילי מוח היא כמו הצתת מנוע.

(Brain Gym ®)
מהם ‘תרגילי מוח’?

ילדים ונוער רגישים מאד, לעיתים מאותגרים בקשב וריכוז מהסיבה שהם קולטים הרבה גירויים והקליטה הגבוהה גורמת להם להיות מוסכים ולא מרוכזים. קושי בקשב וריכוז הוא מחסור ביכולת למקד תשומת לב וניתן להתגבר עליו באמצעות תהליכים המשלבים בין תפקוד הגוף והמוח. זוהי שיטת תנועה הנקראת  Brain Gym ® – ‘תרגילי מוח’ שפותחה ע”י ד”ר פול דניסון.

‘תרגילי מוח’ הם מערכת מבוססת תנועה שבמסגרתה מבוצעות פעילויות מהנות וקלות ללמידה, לשם העצמת הקשב והריכוז, יכולת הלמידה, עיבוד מידע ותגובה לעולם הסובב אותנו, בדרך מהנה, אוהבת ואפקטיבית.

תפריט ‘תרגילי מוח’ כולל בתוכו 26 תנועות מאורגנות בהתאמה ב- 4 קבוצות: תרגילי אנרגיה, גישות העמקה, תרגילי הארכה, תרגילי חציית קו האמצע.התנועות שבתפריט תרגילי המוח עוזרות בארגון מחדש של הפעילות המוחית, ארגון זהמאפשר לתלמיד שימוש בחלקי המוח שקודם לא היו זמינים לו.

אפשר לדמות את האפקט וההשפעה של ‘תרגילי מוח’ למצב בו יש לכם מכונית ספורט יקרה שיש לה מנוע, מצנן, מצבר, מתלים וצמיגים מהסוג הטוב ביותר ומיכל דלק מלא בדלק איכותי. אולם המכונית לא מסוגלת לנסוע, עליכם לדחוף אותה כל הזמן. יום אחד מופיע מכונאי ומראה לכם כיצד לחבר את מערכת החשמל. אתם מסובבים את המפתח והמנוע פועל ואתם משייטים בכביש בהנאה.

האפקטיביות של שימוש בתרגילי מוח היא כמו הצתת מנוע, העיקרון החשוב שעומד מאחוריהם הוא – יצירת אינטגרציה ויצירת איזון של כל המערכות כדי לאפשר למידה או את הפעילויות היומיומיות.

Share This